Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Święto Truszczycy już za nami

30 sierpnia, 2022

W ubiegłą sobotę, 27 sierpnia 2022 r., odbyło się Święto Truszczycy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach. Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od gier i zabaw dla najmłodszych.
O godzinie 16.30 z koncertem wystąpił dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety. W ramach realizowanego przez nasze miasto projektu „Life. Śląskie. Przywracamy błękit”, o godzinie 17.00 odbył się spektakl dla najmłodszych pt. „Aladyn na ratunek światu”. Tematyka widowiska miała na celu kształtowanie wśród dzieci odpowiedzialnych, proekologicznych postaw, mających przeciwdziałać degradacji środowiska naturalnego.
Gwiazdą tegorocznego Święta Truszczycy był Domansky, który zaśpiewał covery najbardziej znanych polskich piosenek. Zaraz po koncercie scena opanowana została przez naszą Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą Mariana Lisieckiego, którzy jak zwykle dali niesamowity popis swych umiejętności. W przerwie koncertu odbył się konkurs w cięciu drewna. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin wieczornych.
Podczas festynu aktywna była Eko-Strefa, w której mieszkańcy mogli zasięgnąć porad kaletańskiego ekodoradcy, a najmłodsi zagrać w terenową grę dydaktyczną, a także zabawić się w artystów własnoręcznie dekorując bawełniane torby. Dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu jak zwykle czekała strefa Rodzinnego Centrum Sportu Koski Trenuje. Przez całe popołudnie trwał „HOLI FESTIVAL”, niezwykle widowiskowy pokaz kolorów, z którego najwięcej frajdy mieli najmłodsi uczestnicy festynu.
Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu za współorganizację wydarzenia oraz Państwu Danucie i Bogdanowi Dziuk za ponowne udostępnienie terenu, na którym odbył się niniejszy piknik.

swieto Truszczycy 2022

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

swieto Truszczycy 2022

 

 

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).