Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Święty Mikołaj również w tym roku odzwiedzi Kalety!

02 grudnia, 2022

6 grudnia jest dniem długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci! Dlatego mamy wspaniałą wiadomość dla naszych najmłodszych mieszkańców. We wtorek, Święty Mikołaj odwiedzi publiczne i niepubliczne placówki oświatowe w Kaletach, aby rozdać słodkie upominki wszystkim dzieciom. Życzymy miłego spotkania z Mikołajem!

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.