Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Symboliczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w mieście Kalety  

12 listopada, 2020
  • Wczoraj, w środę 11 listopada, odbyły się w naszym mieście symboliczne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 10.00 odprawiono mszę świętą w kościele p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, sprawowaną przez Ks. Proboszcza Wojciecha Ciosmaka w intencji Ojczyzny. Ze względu na panującą epidemię, w tym roku zrezygnowano z uroczystego przemarszu ulicami naszego miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację. Z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, symboliczne wieńce pod pomnikiem złożyli burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach naczelnik Kazimierz Złotosz wraz z prezesem Henrykiem Złotoszem oraz radny powiatowy Eugeniusz Ptak.

     

     

    Symboliczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w mieście KaletyGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).