Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana
Pokaż menu

Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność  

29 września, 2020
 • Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach.
  Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta. W pozytywnych słowach odniósł się również do współpracy kaletańskich placówek publicznych i niepublicznych, które działają w obszarze edukacji.
  Na ręce dyrektora p. Karoliny Dabrowskiej – Lisieckiej władze Miasta złożyły symboliczną wiązankę kwiatów oraz upominek dla szkoły.
  Na zaproszenie dyrektora nowej niepublicznej placówki muzycznej w wydarzeniu udział wzięli: przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak, radny Rady Miejskiej w Kaletach Krzysztof Rogocz, ks. proboszcz Wojciech Ciosmak, poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, a także dyrektorzy kaletańskich placówek oświatowych Dorota Mańczak, Bożena Dziuk i Dorota Mazan.
  Szkoła, prócz nauki gry na instrumentach oferuje także m.in. zajęcia baletowe. Wszystkim uczniom „Konika” życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

  Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalnośćGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).