Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność  

29 września, 2020
 • Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach.
  Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta. W pozytywnych słowach odniósł się również do współpracy kaletańskich placówek publicznych i niepublicznych, które działają w obszarze edukacji.
  Na ręce dyrektora p. Karoliny Dabrowskiej – Lisieckiej władze Miasta złożyły symboliczną wiązankę kwiatów oraz upominek dla szkoły.
  Na zaproszenie dyrektora nowej niepublicznej placówki muzycznej w wydarzeniu udział wzięli: przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak, radny Rady Miejskiej w Kaletach Krzysztof Rogocz, ks. proboszcz Wojciech Ciosmak, poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, a także dyrektorzy kaletańskich placówek oświatowych Dorota Mańczak, Bożena Dziuk i Dorota Mazan.
  Szkoła, prócz nauki gry na instrumentach oferuje także m.in. zajęcia baletowe. Wszystkim uczniom „Konika” życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

  Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalnośćGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).