Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność

29 września, 2020
  • Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach.
    Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta. W pozytywnych słowach odniósł się również do współpracy kaletańskich placówek publicznych i niepublicznych, które działają w obszarze edukacji.
    Na ręce dyrektora p. Karoliny Dabrowskiej – Lisieckiej władze Miasta złożyły symboliczną wiązankę kwiatów oraz upominek dla szkoły.
    Na zaproszenie dyrektora nowej niepublicznej placówki muzycznej w wydarzeniu udział wzięli: przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak, radny Rady Miejskiej w Kaletach Krzysztof Rogocz, ks. proboszcz Wojciech Ciosmak, poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, a także dyrektorzy kaletańskich placówek oświatowych Dorota Mańczak, Bożena Dziuk i Dorota Mazan.
    Szkoła, prócz nauki gry na instrumentach oferuje także m.in. zajęcia baletowe. Wszystkim uczniom „Konika” życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.