Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Szkoła w Miotku kolejnym ekologicznym obiektem w naszym mieście

13 września, 2022

W dniu 13 września 2022 roku na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku odbył się końcowy odbiór robót dla inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w mieście Kalety poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii”.
W odbiorze między innymi uczestniczyli Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z Przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz oraz wiceprzewodniczący Alojzy Rupik.
W ramach Inwestycji zostały zabudowane na obiekcie dwie pompy ciepła typu powietrze – woda o łącznej mocy 100 [kW] wraz z instalacją fotowoltaiczną o mocy 13,2 [kW]. Inwestycja została współfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Miasto Kalety na realizację zadania pozyskało bezzwrotną dotację ze środków Unii Europejskiej w wysokości 547 067,50 zł.

 

 

 

 

 

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).