Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Szlakiem stanic rowerowych Miasta Kalety. Zdobądź odznakę krajoznawczą!

22 marca, 2023

Z inicjatywy burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi oraz Bytomskiego Klubu Kolarskiego „Catena” powstała odznaka krajoznawcza Szlakiem stanic rowerowych Miasta Kalety mająca na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zapoznania turystów z infrastrukturą rowerową naszego miasta. Odznaka została zatwierdzona przez PTTK oddział w Bytomiu. Zachęcamy do jej zdobycia! Szczegóły w regulaminie.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).