Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Tablice informacyjne z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach  

05 sierpnia, 2020
  • W ramach V edycji Budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego, mieszkaniec naszego miasta, a zarazem radny powiatowy p. Eugeniusz Ptak, zgłosił projekt – poparty przez naszych mieszkańców - polegający na usytuowaniu na terenie naszego miasta sześciu tablic informacyjnych z opisami najciekawszych miejsc przyrodniczych, które warto zobaczyć w Kaletach.
    Takie tablice w formie witaczy byłyby ciekawym dodatkiem do prężnie rozwijającej się turystyki rowerowej Leśnego Zakątka Śląska, a turystom odwiedzającym nasze miasto byłyby pomocne w poznaniu zasobów bogactwa przyrodniczego Powiatu Tarnogórskiego.
    Głosowanie rozpocznie się 8 września 2020 r. O jego szczegółach poinformujemy wkrótce. Już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Miasta Kalety do oddania głosu na zgłoszony projekt.


    Poglądowa wstępna wizualizacja tablicy informacyjnej

    Tablice informacyjne z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w KaletachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).