Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Tak bawiliśmy się na Święcie Ryby

31 sierpnia, 2022

W niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. w kaletańskim parku tematycznym Ichtiopark odbyło się Święto Ryby. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Polski Związek Wędkarski Koło Kalety. Piknik rozpoczął się grami i zabawami dla najmłodszych. O godzinie 16.00 na scenie wystąpił dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety, a zaraz po nim koncertowała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego.
Po koncercie z pokazem tanecznym wystąpiła grupa Rock Time. Gwiazdą tego dnia była znana i lubiana wokalistka Mona Lisa. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna dla mieszkańców.
Podczas wydarzenia jedną z największych atrakcji był basen pokazowy z różnymi gatunkami ryb słodkowodnych, a także stoisko z eksponatami ryb przygotowane przez pracowników Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję spróbować źródlanej wody prosto z beczkowozu udostępnionego przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Jak zwykle aktywna była Eko-Strefa, w której mieszkańcy mogli zasięgnąć porad kaletańskiego ekodoradcy, a najmłodsi zagrać w terenową grę dydaktyczną. Dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu czekała strefa Rodzinnego Centrum Sportu Koski Trenuje.
Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu oraz PZW Koło Kalety z wiceprezesem Jerzym Pakułą za współorganizację wydarzenia, druhom z kaletańskiej OSP na czele z prezesem Henrykiem Złotoszem i naczelnikiem Kazimierzem Złotoszem za pomoc w organizacji, a także Śląskiemu Ogrodowi Zoologicznemu oraz Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów S.A. za aktywny udział w wydarzeniu.

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).