Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Trwa budowa budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

04 lipca, 2023

Od grudnia 2022 roku stadion miejski przy ulicy Fabrycznej w Kaletach zamienił się w teren budowy. Stało się tak za sprawą pozyskanych przez Miasto Kalety środków finansowych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Z chwilą podpisania umowy z wykonawcą, sprzyjająca aura pozwoliła na niemal natychmiastowe rozpoczęcie inwestycji. Na terenie stadionu powstaje budynek o powierzchni zabudowy 675,30 m2 oraz użytkowej 668,03 m2, (kubatura całości to 3 535 m3). Dwukondygnacyjny budynek będzie służył członkom klubu sportowego Unia Kalety, ale będzie jednocześnie pełnił funkcje obiektu ogólnodostępnego dla mieszkańców korzystających z infrastruktury sportowej stadionu. Udostępnione zostaną szatnie, ubikacje, czy łaźnie. Planowane jest uruchomienie w budynku siłowni, z której korzystanie będzie bezpłatne i ogólnodostępne dla mieszkańców oraz bezpłatnego dla określonych grup mieszkańców gabinetu rehabilitacyjnego. W planach jest również zorganizowanie w obiekcie kawiarenki, w której będzie można odpocząć po aktywności fizycznej oraz posilić się. Wartość inwestycji to 8 787 120,00 zł, z czego 6.300.000,00 pochodzi z bezzwrotnej dotacji. Budowa powinna zostać ukończona do listopada br. Nowy obiekt będzie służył naszym mieszkańcom oraz rozszerzy możliwości działalności i funkcjonowania najstarszego klubu sportowego w naszym mieście.

 

budowa budynku KS Unia Kalety Stadion miejski w Kaletach

budowa budynku KS Unia Kalety Stadion miejski w Kaletach

budowa budynku KS Unia Kalety Stadion miejski w Kaletach
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).