Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

19 kwietnia, 2021
  • Intensywnie postępują prace przy budowie instalacji fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. W ubiegłym tygodniu zamontowane w gruncie zostały konstrukcje, na których już zainstalowano ogniwa. Równocześnie prowadzone były prace związane z ogrodzeniem całego terenu, na którym prowadzona jest inwestycja. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że zakres tego projektu obejmował również budowę trzech instalacji fotowoltaicznych o mocy 5 kW każda dla potrzeb energetycznych placówek oświatowych. Miasto Kalety na realizację całego zadania pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917.568,53 PLN.

     

    Widok instalacji fotowoltaicznej przy miejskiej oczyszczalni ścieków z lotu ptaka
    Fotografia - Tygodnik Gwarek

    Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni ŚciekówGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).