Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Trwa wymiana oświetlenia na ulicy 1 Maja w Kaletach

23 lutego, 2024

Na wniosek Miasta Kalety, firma Tauron Nowe Technologie S.A. rozpoczęła wymianę oświetlenia na całej długości ul. 1 Maja w naszym mieście. Łącznie wymienione zostaną 22 lampy. Nowoczesne oświetlenie typu LED, z wbudowaną redukcją mocy, przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, co z kolei przełoży się m.in. na obniżenie rachunków za prąd.
W planach jest, aby na terenie całego miasta wymienione zostało oświetlenie uliczne na bardziej energooszczędne. Sukcesywnie będą wymieniane punkty oświetleniowe zlokalizowane na terenie zarządzanym przez Miasto. Jednocześnie podjęte zostaną działania, aby nowe lampy stanęły także na terenach podlegających firmie Tauron Nowe Technologie S.A.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.