Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Trwają prace nad utworzeniem mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej  

02 lipca, 2020
  • Dobiegają końca prace związane z utworzeniem mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych wokół Pasieki Edukacyjnej w Ichtioparku. Teren został już przygotowany pod nasadzenia, nawieziono żyzną glebę i rozłożono agrowłókninę zabezpieczającą przed przerastaniem chwastów. Dzisiaj zostaną już nasadzone pierwsze rośliny miododajne. W sumie będzie ich przeszło 500 sztuk z 50 różnych gatunków krzewów i kwiatów. Przy Pasiece Edukacyjnej postawione zostaną także dodatkowe dwa ule. Teren ten został już ogrodzony płotkiem, aby edukacja ekologiczna była bezpieczna zarówno dla dzieci jak i dla pszczół.
    Utworzenie ogrodu roślin miododajnych będzie najlepszym sposobem zachęcenia najmłodszych do obserwacji i praktycznego działania, a przede wszystkim na ukazaniu jakie rośliny są ważne do utrzymania prawidłowego ekosystemu owadów pszczołowatych. Ogród powstaje dzięki dofinansowaniu w kwocie przeszło 12.000 złotych, jakie Miasto Kalety pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

    Trwają prace nad utworzeniem mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece EdukacyjnejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).