Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

TVP3 o Alei Dębów oraz cisie Donnersmarcka

25 lutego, 2021
  • W środę, 24 lutego 2021 r. Telewizja Katowice realizowała w naszym mieście zdjęcia do programu EKO NATURA. Materiał poświęcony został zabytkowym dębom w Truszczycy oraz cisowi Donnersmarcka, na które Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Odcinek poświęcony naszemu miastu wyemitowany zostanie 5 marca br. o godz. 17.30 na kanale TVP3.
    Zachęcamy do zobaczenia programu.

TVP3 o Alei Dębów oraz cisie Donnersmarcka

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.