Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Uczniowie z Grecji, Włoch, Turcji i Rumunii spotkali się z burmistrzem

25 kwietnia, 2023

24 kwietnia 2023 r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Klaudiusza Kandzi z uczestnikami projektu Erasmus+ oraz dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 panem Krzysztofem Lisieckim. Grupa uczniów z Grecji, Włoch, Turcji i Rumunii przebywa w naszym mieście w ramach realizacji przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kaletach projektu partnerskiego. Głównym jego celem jest zwiększenie świadomości na temat kluczowej roli empatii społecznej w życiu uczniów i ich przyszłej pracy w globalnym i wielokulturowym społeczeństwie.

wizyta uczniów w urzędzie miejskim

wizyta uczniów w urzędzie miejskim

wizyta uczniów w urzędzie miejskim

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).