Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Udany “Dzień Otwartej Remizy” w Kaletach  

29 września, 2020
  • W sobotę, 26 września, kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała Dzień Otwartej Remizy. Mimo, że pogoda w tym dniu nie była zbyt łaskawa, chętnych na zwiedzanie nie brakowało. Oczywiście najwięcej frajdy mieli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Specjalnie dla nich udostępniony został wóz strażacki, w którym można było nawet siąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak, a także wszelkiego rodzaju sprzęt, który wykorzystywany jest w akcjach ratowniczych. Nasi strażacy opowiadali również na czym polega praca w Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawyły także syreny wozów strażackich, co chyba najbardziej spodobało się odwiedzającym.
    Burmistrz Miasta Kalety dziękuje prezesowi OSP p. Henrykowi Złotoszowi, a także naczelnikowi p. OSP Kazimierzowi Złotoszowi za zorganizowanie w naszym mieście Dni Otwartej Remizy. Podziękowania należą się także wszystkim druhom kaletańskiej jednostki oraz druhom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za poświęcony czas na zorganizowanie wydarzenia.
    Mamy nadzieję, że już wkrótce nowi adepci pożarnictwa zasilą szeregi naszej kaletańskiej jednostki OSP.

    Zdjęcia pochodzą z profilu facebookowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, gdzie można obejrzeć więcej fotografii z tego wydarzenia.

    UdanyGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).