Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Umowa na drugi etap przebudowy centrum Kalet podpisana

22 lutego, 2024

Dziś, 22 lutego 2024 r., podpisana została umowa z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie centrum Kalet. Inwestycja ta to kontynuacja przedsięwzięcia zakończonego w ubiegłym roku. Realizacja tego projektu sfinansowana zostanie z dotacji w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład oraz budżetu Miasta Kalety. 
Wykonawca na przebudowę centrum ma czas do końca października 2024 roku. W podpisaniu umowy uczestniczyli również Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, przedstawiciele wykonawcy oraz inspektor nadzoru inwestorskiego.
W ramach tego zamówienia powstanie nowa przestrzeń publiczna z nawierzchnią z kostki brukowej (drogi, chodniki, zjazdy), oświetleniem, elementami małej architektury, a także fontanna oraz liczne nasadzenia drzew i krzewów.

 

Burmistrz z przedstawicielami Wykonawcy podczas podpisania umowy

 

wizualizacja II etapu centrum

 

wizualizacja II etapu centrum

 

wizualizacja II etapu centrum

 

wizualizacja II etapu centrum

 

wizualizacja II etapu centrum

 

wizualizacja II etapu centrum

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).