Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Uroczysta Msza św. w intencji druhów OSP Kalety

28 sierpnia, 2023

Jak już wcześniej informowaliśmy, na dzień 2 września 2023 r., zaplanowano obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. w intencji strażaków. Msza święta odprawiona zostanie o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Jędrysku. Następnie, na czele z miejską orkiestrą dętą, delegacje i zaproszeni goście, przejdą ulicami naszego miasta do nowej siedziby OSP.

 

poczet sztandarowy strażaków w kościele

strażacy przemarsz ulicami miasta
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).