Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Usługi dodatkowe świadczone przez Gminę Kalety w zakresie odbierania odpadów komunalnych  

07 maja, 2020
 • W związku z wejściem w życie Uchwały Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Kalety w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi informujemy mieszkańców Kalet, że istnieje możliwość odbioru z terenu posesji następujących odpadów w workach BIG BAG po uprzednim dokonaniu opłaty za tą usługę:

   

  Rodzaj odpadu Cena jednostkowa za BIG BAG o pojemności 1m3
  Gruz (pustak, cegła kafla, pokruszony beton, skute tynki) 90,00zł brutto
  Papa 110,00 zł brutto
  Materiały izolacyjne (wełna mineralna, wełna szklana, styropian, pianka montażowa)  80,00 zł brutto

   

  Warunkiem skorzystania z ww. usług jest wypełnienie ZGŁOSZENIA i dostarczenie go do siedziby Urzędu Miasta w Kaletach wraz z dowodem zapłaty. Uiszczenie opłaty jest podstawą do wydania worka.

  Worek BIG BAG musi być wypełniony i przygotowany do odbioru maksymalnie w ciągu 14 dni roboczych licząc od dnia następnego po jego wydaniu. O gotowości worka BIG BAG do odbioru właściciel nieruchomości informuje Urząd Miejski w Kaletach, który zleca jego odbiór i zagospodarowanie przedsiębiorstwie wyłonionym w drodze przetargu.

  Worek BIG BAG powinien być ustawiony na zewnątrz budynku w sposób umożliwiający podjazd samochodem ciężarowym i załadunek worka. 

   

  Załącznik: formularz ZGŁOSZENIA

  Usługi dodatkowe świadczone przez Gminę Kalety w zakresie odbierania odpadów komunalnychGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).