Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Uwaga 20.03.2024 odbędzie się protest rolników

15 marca, 2024

Informujemy, że do tutejszego Urzędu wpłynęła informacja rolników powiatu lublinieckiego i tarnogórskiego o planowanej w dniu 20.03.2024 r. akcji protestacyjnej. Protest polegał będzie na spowolnieniu ruchu komunikacyjnego na drodze wojewódzkiej 908 w godzinach od 10.00 do 17.00.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.