Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

W Ichtioparku odbędzie się kolejna konferencja ekologiczna dedykowana Seniorom. Zachęcamy do zapisów

05 czerwca, 2023

W piątek, 16 czerwca 2023 r., o godzinie 11.00 w Ichtioparku odbędzie się konferencja ekologiczna o tematyce oszczędzania zasobów wodnych, która dedykowana jest grupie senioralnej z terenu naszego miasta. Wydarzenie realizowane jest z udziałem środków jakie Miasto Kalety pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Podczas konferencji odbędzie się bardzo ciekawa prelekcja mająca na celu uświadomienie Seniorom jak ważne jest w dzisiejszych czasach oszczędzanie wody, jak chronić jej zasoby, a także uwrażliwić na problemy ekologiczne z tym związane.
W ramach działań promocyjnych, każdy Senior otrzyma szklany bidon na wodę, który dzięki swej funkcjonalności, dodatkowo będzie zachęcał do zmniejszenia ilości zużycia plastiku. Przewidziany jest również poczęstunek.
Przypomnijmy, że podobne wydarzenia ekologiczne organizowane były w Ichtioparku w latach 2022 i 2021 i dotyczyły ochrony owadów pszczołowatych oraz edukacji o grzybach.
Seniorzy z terenu naszego miasta, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji o tematyce oszczędzania zasobów wodnych, proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu 34 3527 630 do dnia 14.06.2023 r. Serdecznie zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.
 

konferencja
Zdjęcie z konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, jaka odbyła się w naszym mieście w 2021 r.

 

konferencja ekologiczna o grzybach
Zdjęcie z konferencji ekologicznej o tematyce mykologicznej, jaka odbyła się w naszym mieście w 2022 r.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).