Wtorek, 4 października 2022r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

W Ichtioparku odbędzie się konferencja ekologiczna z zakresu edukacji o grzybach

05 sierpnia, 2022

26 sierpnia br., o godzinie 11.00, na terenie parku tematycznego Ichtiopark w Kaletach odbędzie się plenerowa konferencja ekologiczna o tematyce mykologicznej, która będzie dedykowana grupie senioralnej z terenu naszego miasta. Wydarzenie realizowane jest z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Podczas konferencji odbędzie się bardzo ciekawa prelekcja, którą poprowadzi najbardziej znany polski grzyboznawca p. Justyn Kołek. Będą poruszone takie zagadnienia jak m.in. znaczenie grzybów w ekosystemie, dlaczego warto chronić grzyby, a także jak rozpoznać jadalne i trujące gatunki. Po wykładzie odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji z prelegentem. Każdy uczestnik konferencji otrzyma także kieszonkowy atlas grzybów, który z pewnością przyda się każdemu podczas samodzielnego grzybobrania. Przewidziany jest również poczęstunek.
Przypomnijmy, że podobne wydarzenie zorganizowane zostało w ubiegłym roku na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku i dotyczyło ochrony owadów pszczołowatych.
Seniorzy z terenu naszego miasta, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji z zakresu edukacji o grzybach, proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu 34 3527 630 do dnia 22.08.2022 r. Ilość miejsc ograniczona.


 

Poniżej zdjęcia z ubiegłorocznaj konferencji ekologicznej na temat ochrony owadów pszczołowatych.

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).