Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

W Kaletach odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony zasobów wodnych

20 czerwca, 2023

16 czerwca 2023 r. przy pasiece edukacyjnej w kaletańskim Ichtioparku odbyła się kolejna konferencja ekologiczna dedykowana Seniorom. Tym razem poruszona została bardzo ważna tematyka ochrony zasobów wodnych. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na które Miasto Kalety pozyskało dotację. Partnerem konferencji było Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów z Katowic.
W konferencji, którą otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wzięła udział grupa senioralna z terenu naszego miasta, min. członkowie Dziennego Domu Senior Plus, Klubu Seniora z Kalet i Miotka, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, a także Związku Emerytów i Rencistów Koło Kalety. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego referatu wygłoszonego przez prelegenta z GPW p. Wojciecha Pilosza na temat faktów o zasobach wody na Ziemi, narastania deficytu wody oraz sposobów jej oszczędzania. Podczas wydarzenia z prelekcją wystąpił także dr Piotr Kwiatkowski, który uświadomił Seniorom jak ważne jest picie wody oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Natomiast Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zapewniło specjalnie na tę okazję beczkowóz z wodą źródlaną, aby promować picie wody jako najzdrowszego dla organizmu napoju. Jako gadżet promocyjny, każdy uczestnik wydarzenia otrzymał szklany bidon zachęcający dodatkowo do zmniejszenia zużycia plastiku.

W wydarzeniu udział wzięli również: Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach wraz z radnymi Alojzym Rupikiem, Mirosławą Potempa, Antonim Jeżem, Kazimierzem Złotoszem oraz Jerzym Kloze.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania prelegentom za wygłoszenie referatów, a także wszystkim uczestnikom za udział w konferencji. Osobne podziękowania dla prezesa zarządu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów z Katowic za nieodpłatne zapewnienie merytorycznej strony tego wydarzenia oraz udostępnienie beczkowozu z wodą źródlaną. Podziękowania również dla dr-a Piotra Kwiatkowskiego za wygłoszenie referatu i przedstawienie ciekawej prezentacji multimedialnej.

logo

konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie
konferencja ekologiczna o wodzie

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).