Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa  

28 września, 2020
  • Już niedługo na terenie naszego miasta utworzona zostanie kolejna stanica rowerowa. Dzięki przychylności gospodarza terenu – Nadleśnictwa Świerklaniec, zlokalizowana zostanie w leśnictwie Jędrysek na terenie ścieżki edukacyjnej „Pętla z cisem Donnersmarcka”. Duża, drewniana wiata powstanie na wzór naszej pierwszej stanicy z Truszczycy. Dla miłośników dwóch kółek udostępniona zostanie do końca października tego roku. Środki na realizację tego zadania zabezpieczone zostały już przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 24 września 2020 r.
    Decyzja o budowie kolejnej stanicy podyktowana została potrzebą tworzenia takich miejsc w naszym mieście. Obserwując jak dużą popularnością w Kaletach cieszy się rower jako ulubiony środek transportu, a także stale rosnąca liczba turystów uznano jako zasadne budowę nowego miejsca odpoczynku dla miłośników dwóch kółek. Będzie w niej można usiąść pod daszkiem, posilić się i zrobić sobie przerwę na krótki biwak.
    Mamy nadzieję, że nowa stanica rowerowa w Jędrysku przypadnie do gustu mieszkańcom Kalet i gościom przemierzającym dukty Leśnego zakatka Śląska.

     

    W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).