Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana
Pokaż menu

W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa  

28 września, 2020
  • Już niedługo na terenie naszego miasta utworzona zostanie kolejna stanica rowerowa. Dzięki przychylności gospodarza terenu – Nadleśnictwa Świerklaniec, zlokalizowana zostanie w leśnictwie Jędrysek na terenie ścieżki edukacyjnej „Pętla z cisem Donnersmarcka”. Duża, drewniana wiata powstanie na wzór naszej pierwszej stanicy z Truszczycy. Dla miłośników dwóch kółek udostępniona zostanie do końca października tego roku. Środki na realizację tego zadania zabezpieczone zostały już przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 24 września 2020 r.
    Decyzja o budowie kolejnej stanicy podyktowana została potrzebą tworzenia takich miejsc w naszym mieście. Obserwując jak dużą popularnością w Kaletach cieszy się rower jako ulubiony środek transportu, a także stale rosnąca liczba turystów uznano jako zasadne budowę nowego miejsca odpoczynku dla miłośników dwóch kółek. Będzie w niej można usiąść pod daszkiem, posilić się i zrobić sobie przerwę na krótki biwak.
    Mamy nadzieję, że nowa stanica rowerowa w Jędrysku przypadnie do gustu mieszkańcom Kalet i gościom przemierzającym dukty Leśnego zakatka Śląska.

     

    W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).