Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

W Kaletach powstała nowa stanica rowerowa

05 sierpnia, 2022

Dzisiaj, 4 sierpnia 2022 r., odbył się odbiór techniczny prac związanych z budową kolejnej stanicy rowerowej w naszym mieście. Tym razem miejsce odpoczynku dla rowerzystów powstało w rekreacyjnej dzielnicy Kalet – Zielonej, nieopodal „Garbatego Mostu”. W odbiorze prac wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Wykonawca oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Nowa stanica wykonana została na wzór już istniejących w Truszczycy oraz leśnictwie Jędrysek. Wkrótce zostanie ona doposażona o elementy małej infrastruktury m.in. stacje naprawy rowerów. Planowane jest także utworzenie wokół niej ciekawej ścieżki ekologiczno-dydaktycznej. Wykonawcą stanicy jest p. Ryszard Wysocki z Kalet.
 

stanica Garbaty Mostek

stanica Garbaty Mostek

stanica Garbaty Mostek

stanica Garbaty Mostek
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).