Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

W Miotku stanęła nowa wiata przystankowa  

23 lipca, 2020
  • W tym tygodniu zamontowana zastała nowa wiata przystankowa na ul. Tarnogórskiej w Miotku. Poprzednia wiata, tydzień wcześniej padła ofiarą wandalizmu, a jej naprawa przekraczała koszty zakupu nowej, które wyniosły blisko 6.500 zł. O zdarzeniu poinformowany został ubezpieczyciel mienia oraz Policja.
    W najbliższym czasie wiata zostanie także oznakowana fotografiami kaletańskiej przyrody. Jest to ciekawa forma promocji Leśnego Zakątka Śląska, która zachęca potencjalnych turystów do odwiedzania naszych stron, zaś mieszkańcom Kalet przypomina o bogactwach przyrodniczych jakie miasto posiada.

     

    W Miotku stanęła nowa wiata przystankowaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).