Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

W Truszczycy ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej

08 sierpnia, 2023

W Truszczycy rozpoczęły się budowa kładki pieszo-rowerowej, której zadaniem jest skomunikowanie Truszczycy z Kuczowem. W ramach zadania inwestycyjnego w ciągu ul. Dębowej powstanie przeprawa o długości 20,44 m i szerokości całkowitej 2,80 m. Przedmiotowa kładka będzie konstrukcją o ruszcie z dwóch kształtowników stalowych stężonych blachownicami i nawierzchni ze stalowych krat pomostowych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Realizacja zadania ma się zakończyć do końca bieżącego roku.

 

budowa kładki pieszo-rowerowej na Truszczycy

budowa kładki pieszo-rowerowej na Truszczycy

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).