Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Wakacyjne rajdy rowerowe w ramach programu Kalety – Ale jazda!

12 lipca, 2023

W niedzielę, 9 lipca, grupa rowerzystów z naszego miasta (i nie tylko) uczestniczyła w wycieczce rowerowej nad zalew w Pniowcu. Na czele z p. Jackiem Lubosem- pracownikiem UM Kalety, instruktorem turystyki kwalifikowanej rowerowej, cykliści przebyli trasę Kalety- Jędrysek- Cis Donnersmarcka, Głęboki Dół- Pniowiec- Mikołeska- Jędrysek- Kalety.
W lipcu zaplanowano jeszcze dwie niedzielne wycieczki: 16 lipca nad zalew Nakło- Chechło oraz 23 lipca do rezerwatu Jeleniak- Mikuliny. W sierpniu niedzielne wycieczki odbędą się 13-tego i 27 dnia tegoż miesiąca. Pierwsza do rezerwatu Góra Grojec, zaś druga zabierze rowerzystów aż do Bytomia.
Wycieczki startują w niedzielę o godzinie 13.00 spod Urzędu Miejskiego. 27 sierpnia start odbędzie się nieco wcześniej, co związane jest koniecznością dotarcia do Miasteczka Śląskiego przed odjazdem wąskotorówki do Bytomia. Grupa, wraz z rowerami, przejedzie kolejką trasę do jednego z najstarszych śląskich grodów. Na miejscu odbędzie się "zwiedzanie miasta z siodełka", po czym, przez Dąbrowę Miejską, Stroszek, Suchą Górę, Piekary Rudne, Nakło Śląskie, zbiornik Nakło-Chechło i Żyglin, rowerzyści wrócą do Kalet.
Szczegóły dotyczące tego ostatniego wakacyjnego wyjazdu znajdą Państwo już wkrótce na miejskim profilu facebookowym.

wycieczki rowerowe

wycieczki rowerowe

 

wycieczki rowerowe

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).