Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Walka z niską emisją w budynkach użyteczności publicznej na finiszu  

12 maja, 2020
 • Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na kompleksową Termomodernizację budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. ks. Rogowskiego 43. Kotłownia i instalacje centralnego ogrzewania. Jest to pierwszy przetarg na realizacje tej inwestycji z szerokiego zakresu składającego się na całość przedsięwzięcia. W planach oprócz wykonania modernizacji kotłowni oraz instalacji centralnego ogrzewania jest docieplenie ścian zewnętrznych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, a także montaż instalacji fotowoltaicznej. Wartość kosztorysowa wszystkich prac skalkulowana została na kwotę ponad 2.500.000,00 zł, dlatego Miasto na realizacje powyższego zakresu będzie wnioskowało o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Na okoliczność realizacji tego zadania inwestycyjnego Miasto dysponuje pełną dokumentacją techniczną wraz z prawomocnymi pozwoleniami budowlanymi. Koszt przygotowania tych opracowań to blisko 130.000 zł. Do tej pory, jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto poczyniło starania o ograniczenie emisji z kotłowni opalanej miałem. Dzięki działaniom samorządu przy współpracy Spółki Gazowniczej zabudowane zostało wyspowe przyłącze gazu LNG, które już w budynku wykorzystywane jest do funkcjonowania kuchni. Ogłoszony przetarg, którego przedmiotem jest modernizacja instalacji C.O. i kotłowni ma na celu doprowadzenia do ogrzewania tym paliwem całego budynku. Docelowo po gazyfikacji miasta do budynku doprowadzony zostanie tzw. gaz ziemny zaś instalacja wyspowa przeniesiona zostanie w inne miejsce. Budynek przy ulicy Rogowskiego jest własnością Miasta Kalety. Obecnie podpisana jest umowa, na mocy której do dnia 31 sierpnia br. w budynku działa Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Decyzja o realizacji tej inwestycji podjęta została w związku z licznymi interwencjami mieszkańców okolicznych nieruchomości oraz na podstawie przeglądu stanu mienia komunalnego, z którego wynikło, że jest to ostatni w mieście budynek użyteczności publicznej, który nie został poddany modernizacji mającej na celu poprawę jakości powietrza w mieście.

   

  OGŁOSZENIE O PRZETARGU – zobacz więcej

   

  butla gazowa przy MOW

  Walka z niską emisją w budynkach użyteczności publicznej na finiszuGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).