Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Witosa w Jędrysku  

28 kwietnia, 2020
  • Podczas wczorajszej XVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach, która odbyła się w systemie zdalnym, radni zabezpieczyli w budżecie miasta na 2020 r. środki na inwestycję polegającą na przebudowie drogi gminnej ul. Witosa w Jędrysku. W ramach tego zadania wykonana zostanie na całej długości tej drogi nakładka asfaltowa o szerokości do 5 metrów. Wartość kosztorysowa prac budowlanych to kwota ponad 460.000 zł. W przyszłym tygodniu planowane jest opublikowanie ogłoszenia o przetargu nieograniczonym na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Komunikacyjnie ul. Witosa stanowi dojazd do innych dróg bocznych takich jak Morcinka, Korfantego i Moniuszki. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 30 września 2020 r.

     

    Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Witosa w JędryskuGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).