Wtorek, 29 kwietnia 2025r. | Imieniny: Rity, Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Wkrótce ruszy budowa hali sportowej w naszym mieście

10 kwietnia, 2024

10 kwietnia 2024 r. podpisana została umowa na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Prace wykonane zostaną przez Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ Sp. z. o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach.
Inwestycja obejmie budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki. Termin wykonania zamówienia ustalony został do dnia 30 listopada 2024 r.
Przy podpisaniu umowy obecni byli: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, zastępca burmistrza Tomasz Galios, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Ireną Nowak i Krzysztofem Rogoczem, a także dyrektor PSP 1 Krzysztof Lisiecki.

Inwestycja jest współfinansowana i realizowana w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023.




Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).