Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania  

12 sierpnia, 2020
  • Miło nam poinformować, że wniosek Miasta Kalety złożony w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dotyczący zagospodarowania ronda w Drutarni roślinami stałymi, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną.
    W trakcie weryfikacji prawno-technicznej analizowano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa. Ostatecznie na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców naszego województwa projektów.
    Projekt Miasta Kalety polega na zagospodarowaniu ronda w Drutarni roślinami charakteryzującymi się różnorodnością gatunkową i kolorystyczną. Obsadzenie ronda roślinnością stałą poprawi nie tylko jego wizerunek i wpisze się w zieloną przestrzeń Kalet – Leśnego zakątka Śląska, ale również przyczyni się do ochrony powietrza przed spalinami.
    Głosowanie zaplanowane jest między 9 a 23 września br. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Już dziś zachęcamy wszystkich do oddawania głosu na kaletański projekt.

    Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni  został zakwalifikowany do głosowaniaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).