Wtorek, 19 stycznia 2021r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych ​

23 listopada, 2020

Informujemy, że we wtorek, 24 listopada 2020 r., w godz. 09.00 - 13.00, przeprowadzony zostanie wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu mogą zostać uruchomione syreny alarmowe miasta Kalety emitujące dźwięk ciągły syren alarmowych trwający trzy minuty, który oznacza odwołanie alarmu.

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych  ​

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.