Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety

30 lipca, 2020
  • Znowelizowana w ubiegłym roku ustawa o samorządzie gminnym wprowadziła obowiązek uzyskania przez burmistrza wotum zaufania. Jest to instrument, który umożliwia Radzie Miasta dodatkową funkcję kontrolną nad działalnością organu wykonawczego. Wotum zaufania to ustosunkowanie się Rady Miasta do informacji przedstawionych przez burmistrza w raporcie o stanie gminy za rok poprzedni, w szczególności realizację polityki gminy, strategii oraz podjętych uchwał rady.

Uchwałą Nr 156/XIX/2020 Rada Miejska w Kaletach podczas sesji w dniu 30 lipca 2020 r. udzieliła burmistrzowi Miasta Kalety Klaudiuszowi Kandzi wotum zaufania. Głosowanie poprzedzone zostało rozpatrzeniem i debatą nad Raportem o stanie gminy Kalety za 2019 r., do którego kaletańscy radni nie mieli zastrzeżeń. Wotum zostało udzielone burmistrzowi jednogłośnie.

Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.