Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Wybory ławników 2024 – 2027

06 czerwca, 2023

31 grudnia 2023 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2020-2023. W związku tym Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach zwrócił się do Rady Miejskiej w Kaletach o dokonanie naboru kandydatów na ławników:
1. w Sądzie Okręgowym w Gliwicach – 1 ławnika,
2. w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach – 2 ławników, w tym: - do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy – 1 ławnika.
Termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca 2023 roku.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).