Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Wydział Ochrony Środowiska w akcji!

21 czerwca, 2022

Ekodoradca wraz z pracownikami Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi prężnie działają w terenie. Wydawać by się mogło, że mieszkańcy miasta doskonale znają obowiązki jakie zostały narzucone na nas wszystkich dotyczące uchwały antysmogowej oraz właściwej segregacji odpadów. Spore grono mieszkańców naszego miasta dba o środowisko i jakość powietrza, jednakże nie są to wszyscy. Wiele osób segreguje odpady prawidłowo, wybierając właściwe kolory pojemników. Natomiast część nie chce się podporządkować tym zasadom, z uwagi na przeświadczenie, że to niewiele zmienia w temacie zaśmiecenia środowiska oraz czystego powietrza i zdarza się tak, że odpady te spalane są w przydomowych kotłach, co oczywiście jest niedopuszczalne. W związku z czym, pracownicy urzędu postanowili poedukować trochę naszych mieszkańców i wręczyli im ulotki informujące o możliwych formach wsparcia finansowego do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz zasad prawidłowej segregacji odpadów, a to wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której mieszkańcy będą spalać odpady w swoich kotłach trując tym samym powietrze, które przecież jest tak niezwykle cenne!

widok ulotki którą pracownicy roznosili podczas działań w terenie

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.