Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Wyniki konkursu plastycznego pn. POKONAJ SMOG

26 maja, 2022

Ponad 70 prac, w dwóch kategoriach wiekowych, wpłynęło na zorganizowany przez Ekodoradcę Urzędu Miasta Kalety konkurs plastyczny pn.”POKONAJ SMOG”. Wiodącymi celami konkursu były: zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zanieczyszczenia powietrza, działań podejmowanych na rzecz ochrony powietrza, popularyzowanie wiedzy wśród uczniów oraz mieszkańców naszego miasta dotyczącej przyczyn powstawania zjawiska smogu, sposobów ograniczania niskiej emisji, przeciwdziałania spalaniu śmieci, kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych oraz rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży.
W dniu 22.05.2022 r. komisja konkursowa w każdej z kategorii przyznała nagrody oraz wyróżnienia. W związku z czym z przyjemnością prezentujemy 12 zwycięzców prac, które wpłynęły na niniejszy konkurs.

Kategoria I: klasy 0-3
I miejsce- Zofia Wieczorek
II miejsce - Julia Grasela
III miejsce - Paweł Gatys
Wyróżnienie - Matylda Kosmalla
Wyróżnienie - Przemysław Pawełczyk
Wyróżnienie – Michał Furmanek

Kategoria II: klasy 4-8
I miejsce -Vanessa Thomalla
II miejsce - Oliwia Wincewicz
III miejsce - Szymon Kowalik
Wyróżnienie – Bruno Mateja
Wyróżnienie - Faustyna Czaja
Wyróżnienie – Magdalena Kiełbowicz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, błyskotliwe pomysły i kunszt artystyczny. Mamy nadzieję, że również kolejne konkursy będą cieszyły się tak dużym zainteresowaniem.

wyniki_konkursu_pokonaj_smog
 

wyniki_konkursu_pokonaj_smog

 

wyniki_konkursu_pokonaj_smog

 

wyniki_konkursu_pokonaj_smog

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).