Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Zadbajmy o naszą historię. W Kaletach powstaje Izba Pamięci

06 marca, 2024

Jak już wcześniej informowaliśmy, Narodowy Instytut Muzeów przyznał dotację dla Miejskiego Domu Kultury w Kaletach w konkursie pn. „Izby Pamięci” - finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Utworzenie Izby Pamięci w Kaletach – etap I” to zadanie realizowane w 2024 roku. Celem tego zadania jest zgromadzenie i opracowanie zbiorów oraz przygotowanie koncepcji wystawy stałej, która opowie o przeszłości naszego miasta. Powstanie wystawy oraz przygotowanie programu działania Izby Pamięci zaplanowano w kolejnym etapie, przewidzianym do realizacji w następnych latach. Już teraz jednak możesz nam pomóc w tworzeniu kolekcji i planowaniu ekspozycji.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 marca 2024 roku (czwartek) o godzinie 12:00 i 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach (ul. Lubliniecka 2). Opowiemy Wam o idei Izby Pamięci i przedstawimy główne założenia projektu. Chętnie wsłuchamy się w Wasze pomysły oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Zachęcamy do przyjścia z rodziną i znajomymi!
Akcję zbierania pamiątek zaplanowano na kilka terminów w okresie od marca do czerwca 2024 roku. Zbiórka odbędzie się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach (ul. 1 Maja 6 – sala nr 38) w dniach: 22-23 marca, 26-27 kwietnia, 24-25 maja i 28-29 czerwca (piątek-sobota), w godzinach 10:00-14:00 oraz 16:00-18:00. Z każdym Darczyńcą podpiszemy umowę, na mocy której przekazane przedmioty staną się własnością Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.
Jeszcze w tym roku zaprosimy Was na wystawę czasową, na której pokażemy efekty zbiórki, a także przedstawimy plany na przyszłość.

grafika
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).