Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!

29 września, 2020

Niezmiernie miło nam poinformować, że zadanie pn. „Zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałych” w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zostało wybrane do realizacji! Na nasz projekt oddanych zostało 608 głosów. Kwota dofinansowania zadania to 50.000 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Już wkrótce będziemy mogli się cieszyć pięknie zagospodarowanym rondem w Drutarni.

Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.