Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”  

17 sierpnia, 2020
 • 17 sierpnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z wykonaniem II etapu budowy parkingu w Miotku. Druga część rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni publicznej objęła utwardzenie terenu z kostki brukowej w obrębie cmentarza wraz z wyznaczeniem miejsc postojowych, wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia w technologii LED. Wykonawcą robót było przedsiębiorstwo P.U.H. BUD-MET BIS z Panek. W odbiorze uczestniczył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik, inspektor nadzoru, projektanci: p. Anna Sprot i p. Henryk Dragon, przedstawiciele wykonawcy oraz Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt robót brutto wyniósł 392.327,84 zł.
  Inwestycja budowy „Miotkowskiego rynku” podzielona została na dwa etapy. W ubiegłym roku zakończony został pierwszy etap budowy parkingu w obrębie kościoła wraz z wykonaniem oświetlenia oraz uzupełnieniem elementami małej architektury na tym terenie. Do zrealizowania została część rekreacyjna całej inwestycji. Koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie mini muszli koncertowej wraz z ławeczkami dla widowni oraz kręgiem tanecznym. Część rekreacyjna oddzielona będzie od parkingu pasem zieleni. Staną również elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery.
   

  PRZED REALIZACJĄ INWESTYCJI

   

   

   

  PO REALIZACJI INWESTYCJI


   

  WIZUALIZACJA "MIOTKOWSKIEGO RYNKU" PO ZREALIZOWANIU CAŁOŚCI INWESTYCJI

  Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).