Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Zakończono przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach  

21 grudnia, 2020
  • 21 grudnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostały z betonowej kostki brukowej. Wykonano również nowy kanał deszczowy. Całkowita długość przebudowywanej drogi to 131,3 mb. o szerokości jezdni 5,5 m. Wykonawcą robót była firma POL-BRUK Sp. z o. o. z Poczesnej.
    W odbiorze uczestniczyli burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnym radny Kazimierzem Złotoszem, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Koszt całej inwestycji wyniósł 261.707 zł.

    Ulica Twardowskiego przed realizacją inwestycji

    Ulica Twardowskiego po przebudowie

     Zakończono przebudowę ulicy Twardowskiego w KaletachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).