Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku

23 września, 2022

Wraz z końcem września powoli zamykamy sezon turystyczny w naszym mieście. Jeszcze tylko w ten weekend w godzinach od 12.00 do 18.00 będzie można odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku i nabyć materiały promocyjne z Kalet. Od października Centrum będzie nieczynne. Wznowi swoją działalność ponownie od maja przyszłego roku.

Turystów chcących zakupić znaczki turystyczne z Cisem Donnersmarcka zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach, gdzie od października do marca będzie możliwość jego nabycia.
Godziny otwarcia Biblioteki:
poniedziałek 12.00-20.00
wtorek 12.00-20.00
środa 8.00 -16.00
czwartek – nieczynne
piątek 12.00 – 20.00
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).