Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku oraz pasieki edukacyjnej

18 sierpnia, 2023

W sierpniu wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna jest codziennie. W dniach od poniedziałku do piątku zapraszamy w godzinach 15.00-19.00. W weekendy (soboty i niedziele) wypożyczalnia otwarta jest od 14.00 do 20.00. Dla mieszkańców Kalet wypożyczalnia jest bezpłatna. Turyści z poza naszego miasta mogą korzystać z wypożyczalni za opłatą 10 zł.
W weekend zapraszamy również do pasieki edukacyjnej zlokalizowanej na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Obiekt otwarty jest dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

ichtiopark

pasieka edukacyjna

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.