Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Zapraszamy na edukacyjny OZE KALETY PIKNIK!

19 maja, 2023

Miasto Kalety zaprasza mieszkańców na OZE KALETY PIKNIK, który odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 r., na stadionie miejskim w ramach XXIII Dni Kalet. W ramach wydarzenia, oprócz ciekawych panelów naukowych z zakresu odnawialnych źródeł energii, odbędą się m.in. pokazy rozwiązań technicznych opartych na OZE (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, magazyny energii), pokazy samochodów elektrycznych oraz rodzinne konkursy plastyczne. Partnerami pikniku będą Politechnika Częstochowska oraz Fundacja na rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks z Opola. Na organizację tego pikniku edukacyjnego Miasto pozyskało blisko 100.000 zł. dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach. Szczegóły na plakacie!
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).