Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Zapraszamy na “Śląskie kolędowanie” do Ustronia

13 stycznia, 2023

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta na  „Śląskie kolędowanie”, które odbędzie się 22 stycznia 2023 r. o godz. 16.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Ap. Jakuba Starszego w Ustroniu.
W tym dniu z koncertem wystąpi nasza Miejska Orkiestra Dęta z Kalet wraz z Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca Kalety. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Burmistrz MIasta Ustroń Przemysław Korcz.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).