Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Zbliżają się obchody 100lecia OSP Kalety

26 lipca, 2023

Na dzień 2 września zaplanowano uroczyste obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Na program uroczystości składać się będą uroczysta msza św, apel strażacki oraz przekazanie przez Burmistrza Klaudiusza Kandzię kaletańskim druhom nowego budynku strażnicy.

Prace budowlane nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach zostały już zakończone i obecnie trwają odbiory techniczne budynku. Budowa tego obiektu trwała około roku i kosztowała niemal 4,5 mln złotych. Na wybudowanie strażnicy Miasto Kalety pozyskało środki z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nowa strażnica to nowoczesny, jednokondygnacyjny budynek o kubaturze 3 657 m³. Jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 555 m². W budynku znalazły się dwa garaże dla pojazdów pożarniczych. Pierwszy z czterema bramami i czterema stanowiskami dla dużych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Drugi z dwiema bramami i czterema stanowiskami dla mniejszych pojazdów. W tylnej części budynku zlokalizowano pomieszczenia użytkowe: szatnię, umywalnię, magazyn oraz pomieszczenia gospodarcze, porządkowe i socjalne.

O szczegółach planowanej uroczystości będziemy informować w późniejszym czasie.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).