Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni

16 kwietnia, 2021

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął w tym tygodniu przetarg na zadanie polegające na zagospodarowaniu ronda w Drutarni poprzez nasadzenie na nim roślin stałych. Projekt zrealizowany zostanie w dużej mierze dzięki naszym mieszkańcom, którzy oddali na to zadanie swój głos w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku. Wykonawcą zadania będzie Firma Handlowo Usługowa „Ogród Partner” z Mogilan. Na rondzie w Drutarni nasadzone zostaną m.in. jałowce, świerki i berberysy. Podłoże natomiast obsypane zostanie dekoracyjną korą kamienną. Termin wykonania inwestycji określony został do dnia 16 czerwca 2021 r.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.