Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+

12 stycznia, 2021
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, o konieczności złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) w bieżącym roku, gdyż wszystkie świadczenia z tego tytułu są przyznane tylko do 30 maja 2021 r.

Wnioski można składać:

- od 01 lutego br. tylko w formie elektronicznej (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS)

- od 01 kwietnia br. w formie tradycyjnej papierowej.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Więcej informacji pod nr telefonu 034 3527 656.

Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.