Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora
Pokaż menu

Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt Lachowski  

13 kwietnia, 2021

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 11 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Zygmunt Lachowski, ostatni Naczelnik Miasta Kalety w latach 1988-1990. Powołany na to stanowisko został z dniem 28.12.1987 r. przez ówczesnego Wojewodę Częstochowskiego.
Śp. Zygmunt Lachowski był mieszkańcem Gminy Koszęcin. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. o godz. 14.00 w kościele Świętej Trójcy w Koszęcinie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz składają najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje Rodzinie Zmarłego.

Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt LachowskiGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).