Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt Lachowski

13 kwietnia, 2021

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 11 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Zygmunt Lachowski, ostatni Naczelnik Miasta Kalety w latach 1988-1990. Powołany na to stanowisko został z dniem 28.12.1987 r. przez ówczesnego Wojewodę Częstochowskiego.
Śp. Zygmunt Lachowski był mieszkańcem Gminy Koszęcin. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. o godz. 14.00 w kościele Świętej Trójcy w Koszęcinie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz składają najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje Rodzinie Zmarłego.

Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt Lachowski

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.