Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Międzynarodowy Dzień Strażaka

04 maja, 2023

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Z okazji Dnia Św. Floriana wszystkim strażakom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Krupski Młyn składamy podziękowania za wieloletnią i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnej. To dzięki zaangażowaniu jednostek OSP mieszkańcy gminy mogą czuć się bezpiecznie.

Z okazji Waszego święta życzę aby każdy dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przynosił spełnienie oczekiwań i planów tak osobistych jak i zawodowych. Jesteście przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy pełnić swoje obowiązki.
Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).