Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Mieszkańcy Ziętka mogą składać propozycje podziału funduszu sołeckiego na 2022 rok

21 lipca, 2021

Informujemy, że do dnia 28.08.2021r. Sołtys oraz Rada Sołecka Sołectwa Ziętek będą przyjmować wnioski mieszkańców w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2022r. w zaklejonych kopertach z adnotacją: „Fundusz Sołectwa Zietek”.

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 lutego 2014r. o funduszu sołeckim (Dz.U. 2014 poz. 301 z późn. zm.) każdy wniosek musi być poparty podpisami, co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa i powinien zawierać wykaz przedsięwzięć przewidzianych do realizacji na obszarze sołectwa w ramach środków funduszu wraz z oszacowaniem ich kosztów i uzasadnieniem. Ponadto zgłaszane we wnioskach propozycje muszą mieścić się w ramach zadań własnych gminy i być zgodne z jej strategią rozwoju.

Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej Gminy (Jednostki Pomocnicze/Sołectwo Ziętek/Załączniki https://bip.krupskimlyn.pl/?id=1922&mode=0), lub pobrać u Soltysa lub członków Rady Sołeckiej.

Sołtys Sołectwa Ziętek
Patryk Nowak

Członkowie Rady Sołeckiej Ziętek
• Krzysztof Winkler
• Agata Zorychta
• Roman Żyła
• Sebastian Kubik

Gmina Krupski Młyn
Krupski Młyn – gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa katowickiego.